Kim Oluyorsun Sen?


Some Kind Of Human nicki ile sahalarda top koşturan şahsın asıl ismi Volkan’dır. 1988 yazında esintili bir Mayıs sabahında dünyaya getirilmiştir. Yaşamının küçük bir kısmını(sadece 4 yıl) Denizli’nin Güney ilçesinde sürdürmüş daha etrafta olan bitenin farkına varmaya tam başlayamadan Denizli’ye getirilmiştir.

Okul ile ilk tanışıklığı Denizli’nin Kayhan Beldesi’nde olan Kayhan Anaokulu’nda olmuştur. Anaokulu öğretmeni annesi olduğu pek bir rahat öğrencilik sürmüştür, hatta bir nevi sınıf ortamında harem kurmuştur. Anne korkusunu üzerine almış, anne yokluğunda sınıf içerisinde terör eylemlerini sürdürmüştür.

İki sene anaokulunda aldığı eğitimin ardından zırhını giymiş, kuşanmış bir şekilde Denizli Hürriyet İlköğretim Okulu’nda ilkokulun 5 güzel senesini yaşamıştır.  İlkokulun 1. sınıfına henüz başlamıştır ki hocası ile yaşadığı garip bir tartışma sebebiyle okuldan kaçma girişiminde bulunup ailesinin polis ile etrafta onu aramasına sebep olmuştur. Geri kalan 4 sene boyunca ilk senesinde yaşadığı aksiyonun etkileri devam ettiği için pek bir pısırık geçmiştir. İlkokul çağında bir de yüzme sporuna gönderilmeye başlanmıştır. o sıralar pek bir etkisi olmasa da ve ileride ona olacağı etkilerini pek kavramasa da aile isteğine karşı çıkamaması sebebiyle gitmiştir yüzmeye.

İlkokul yıllarında herhangi ekstra aktiflik içermeyen yaşamı ortaokul yıllarında aynı şekilde devam etmiştir. Bir kaç küçük çaplı yaşadığı gariplikler sadece kendinde saklıdır.

Lise hayatına Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi’nde başlamıştır. İlginç olacak zamanların başlangıcı ilk gününden okulda hissedilmiştir. Şöyle ki: okul o kadar güzel bir yere yapılmıştır ki şehir merkezine uzaklığı 20-30 km arasındadır.  Okula gittiği ilk gün okulun önünün çamur olması, daha giriş için merdivenler bile olmaması hayatın zorluluğunu gözler önüne sermiştir.  Yanına yapılan yurt binası için amele gerekince öğrencilerin kullanıldığı bu okul hayatının dönüm noktası konumuna gelmiştir.  Şu an sahip olduğu vücuda bu okul sayesinde kavuşmuştur. Yurt için getirilen yataklar, çamaşır makineleri, dolaplar, vs. hepsinde bir el sahibi olmuştur.

Liseyi bitirdikten sonra ilk öss senesinde Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nü kazanıp gitmiştir. Sebep olarak da boş bir sene oturmaktansa elimize bir diploma alırızı göstermiştir çevresindekilere.  Hayatında henüz o ana kadar yaşamadığı hatta dünya üzerinde bulunan insanların bile yaşamadığı garip olaylar ile karşılaşmıştır ki olayların etkileri büyük olasılıkla ömür boyu devam edecektir. Henüz üniversite 2. sınıf olup aldığı derslerin büyük çoğunluğu alttandır. Ama içerisinde oluşan inanca göre az zamanda çok ve büyük işler yapacaktır.

Lise zamanlarında hayatına girmiş olan fotoğraf sevdası hala yakasını bırakmamıştır. Lisede aldığı il birinciliği içerisinde ki aşkı katlayarak arttırmış ve bu uğraşını profesyonel anlamda geliştirmeye çalışmıştır. henüz başarabilmiş midir orası bilinmez. İlkokul zamanında başladığı ve bir çok başarılara yelken açan yüzme ile olan ilgisi lisenin sonuna doğru sıfır aktiflik ile sonuna gelmiştir.  Spor yapma isteğini bu sene aklına yerleşmiş olan Amerikan Futbolu ile gerçekleştirmeye çalışmaktadır.  Seçmeler için gün saymakta olan Volkan’ın umduğu gerçekleşirse 2009 sezonu içerisinde Anadolu Rangers’in bir üyesi olacaktır.

Yaşamı henüz gençlik çağlarında olan volkan için ileride karşısına neler çıkacağı veya şu an önünde bulunan fırsatları nasıl değerlendireceğini bilinmezliğini korumaktadır. Umulan hayatının en iyi şekilde devam etmesidir.

Reklamlar